Dnes má svátek : Hana
×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 99

Asijská drakiáda v Cholticích

20. 10. 2017 21:14

Druhou říjnovou sobotu 14.10.2017 se na louce za Severní ulicí konala tradičně, letos však netradiční, trochu jiná, Asijská drakiáda.

Opět ji připravil a zdárně zrežíroval kmen Ligy lesní moudrosti – Trilobit.

 

Návštěvníci zde strávili příjemné odpoledně, a i počasí všem dopřálo teplého dne „babího léta“.

 

Vzácným hostem letošní drakiády byla rodilá Indka Nisha, která pro všechny návštěvníky připravila tradiční indické jídlo Birjání (zapékaný pokrm, skládající se z vrstev rýže a masové nebo zeleninové směsi s kořením), které bylo velice chutné.

 

Děti si mohly vyrobit a domů odnést krásný podzimní lampión.

 

V rámci odpoledního programu se návštěvníci kochali pohledem na dalšího hosta, kterým byla břišní tanečnice Klára Nunvářová Kabátová – tel.: 606 135 192, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (z Pohybového studia Padma v Chrudimi). Ta nejprve vystoupila a na pódiu zatančila působivé číslo a poté se mohli všichni zúčastnit malé ukázky výuky.

 

Malí i velcí si nechali ozdobit své paže tetováním z asijské rostliny Henny. V závěru, po vyhlášení soutěží o nejkrásnějšího doma vyrobeného draka a o nejchutnější rýžový pokrm, dostal každý návštěvník čínský koláček štěstí s moudrým příslovím. Domů se odcházelo s úsměvy na tvářích.

 

Fotografie z Asijské drakiády si prohlédněte ve fotogalerii.

Za LLM – kmen Trilobit: Markéta Wetzlerová