Dnes má svátek : Hana

Rekonstrukce podatelny, zámecké restaurace a běžná údržba obecního majetku v lednu a v únoru

16. 3. 2016 22:51

Ani v zimních měsících jsme nepřestali s opravami obecního majetku. Podařilo se provést např. rekonstrukci podatelny

 

REKONSTRUKCE PODATELNY

V lednu jsme v kanceláři podatelny/matriky nainstalovali přepážku s okénkem. Dříve každý musel vstoupit do kanceláře a nešlo odbavit více než jednoho klienta. Nyní odbavujeme současně klienty dva – pokladnu a podatelnu u okénka, matriční úkony uvnitř kanceláře. Důvodem této úpravy je tedy zrychlení odbavení klientů matriky, podatelny a pokladny. Zároveň díky možnosti odbavení přes okénko je zaručena lepší bezpečnost pracovnic. V obou kancelářích byl také upraven interiér a byly vymalovány. Zatím jsou kladné ohlasy.

 

BĚŽNÁ ÚDRŽBA MAJETKU V LEDNU A V ÚNORU

Zaměstnanci technických služeb prováděli pravidelný úklid veřejných prostranství, vysypávání košů, úklid kolem kontejnerů, odklízeli sníh, likvidovali vánoční výzdobu, sváželi pytle s plasty a papírem, udržovali schůdnost chodníků při náledí, uklízeli v maštali a v kravínu, odváželi šrot, pomáhali při stěhování a úklidu kanceláří úřadu, opravovali zahradnickou techniku, prováděli výměnu zářivek v DCHB, prořezávali dřeviny v zámeckém parku a oboře, odváželi dřevní odpad, uklízeli v parku, spravovali obecní cesty štěrkem (Severní, Podhorky) připravovali a uklízeli v č. p. 160 novou šatnu, připravovali výsadbu nové zeleně ul. Hellichova a U Školy.

 

OPRAVY V PROSTORÁCH ZÁMECKÉ RESTAURACE

Téměř po celý únor probíhaly opravy v Zámecké restauarci. Bylo třeba opravit omítky v kuchyni i skladech, odstranit neomyvatelnou dlažbu a podlahy znovu předláždit, v kuchyni nainstalovat nové odpady, které vedou částečně po stěnách a částečně podlahou, před restaurací byla kompletně vyměněna stará prasklá kanalizační přípojka včetně zapojení dešťového svodu ze střechy, venkovní vstup byl znovu předlážděn.

Zámecká restaurace byla otevřena 1. 3. 2016. Se stavebními opravami musíme pokračovat dál. Těmi nejpotřebnějšími jsou nové toalety pro velký sál.