Dnes má svátek : Magdaléna

Akce "Ukliďme Česko 2017" v Cholticích byla úspěšná

10. 4. 2017 11:02

Akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017" proběhla o v Cholticích v neděli 9.4.2017 a zúčastnilo se ji na 90 dobrovolníků z řad dospělých a dětí.

 "Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017"

Ukliďme svět, ukliďme Česko  je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Kdo uklízí

Uklízíme všichni. Společně. V jeden den.  Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!

Tolik z oficiálních zpráv o akci z webových stránek http://www.uklidmecesko.cz.

 

A proč uklízíme v Cholticích a proč Trilobit, Základní a Mateřská škola???

Protože učíme novou mladou generaci nebýt lhostejní a snažit se pomáhat všude tam, kde to jde a kde nám na to síly stačí.

Fotografie z letošního úklidu vypovídají o nadšení všech 90-ti lidiček, kteří přišli a kousíček ze svého osobního času věnovali tomu našemu společnému. A za to jim patří velký dík!!!!

Nasbírali jsme cca 800 kg odpadu, který "někdo" odložil do přírody.

 

Děkujeme i panu starostovi, který nám připravil buřtové pohoštění a Láďovi Boháčovi, který bezprostředně po sběru vše svezl obecním nákladním vozidlem, a tak hned nasbíraný odpad uklidil.

 

Fotografie najdete ve fotogalerii.

Za organizátory Radka Zelenková

 

Image Gallery

{gallery}1198{/gallery}